Briardí web

Berge de Brie - svět francouzských elegánů

O briardech

v současnosti

V současné době si čeští a slovenští briardi i nadále udržují svůj vysoký standart ,což dokazují svými úspěchy na výstavách po celé Evropě.Polistopadový vývoj umoľnil českým chovatelům dovoz zvířat a krytí v předních chovatelských stanicích Francie,Belgie,Finska,Itálie a SRN.Kvalitním výběrem se daří odchovávat špičkové jedince.Přesto,že naše republiky byly rozděleny,spolupráce obou národních klubů plemene je i nadále velmi kvalitní neboť provázanost chovu v obou republikách je vysoká.

Vousy a knír,vlasy do obličeje,pod dlouhým obočím napůl schovává velké ąiroce rozevřené oči tmavohnědé barvy,o nich se říkáľ e jsou obdivuhodné.Dívá se na svět s tím výrazem odvahy a moudrosti,inteligence a oddanosti,který jej charakterizuje. Je svým způsobem individualista,což se báječně shoduje s povahou Francouzů.

Má vzácný smysl pro iniciativu a dovede vynalézat různé malé lsti a triky,aby s jejich pomocí vyřešil naráz a s humorem své malé psí problémy.

Briard je svým temperamentem a radostí z jakékoliv činnosti přímo předurčen pro dnes tolik propagovaný sportovní výcvik dle zkušebních řádů IPO a SchH.Z vlastní zkušenosti mohu říci,že je velmi vnímavý,vynikající aportér ale i stopař a sportovní výcvik obrany je pro něj přesně tím pravým.Přesto,že sám od sebe je mírumilovný ,je nutné podrobit ho stejně jako všechna velká plemena psů alespoň základnímu výcviku poslušnosti.Jinak se, se svou velikostí a temperamentem ,stane spíše postrachem než milým společníkem.

 

Poslední komentáře
13.05.2012 16:32:30: penzijní připojištění srovnání www.penzijni-pripojisteni-info.cz